PS3 Media server - udostępnianie plików do konsoli

Zasoby zdjęć, muzyki i filmów zgromadzone na komputerze PC (Windows/LInux) mogą być udostępnione do konsoli PS3 przy pomocy darmowego programu PS3 media server. Jest to doskonały sposób na strumieniowe wyświetlanie plików większości plików filmowych a nawet ISO DVD, MKV w najwyższej rozdzielczości HD z napisami. Serwer umożliwia także podgląd zdjęć RAW jak również tworzenie miniaturek plików, odsłuchiwanie MP3, OGG i innych plików muzycznych. Serwer posiada duże możliwości konfiguracji.

Instalacja serwera może się odbyć na komputerze z systemem WINDOWS, LINUX, OSX. Ze strony code.google.com/p/ps3mediaserver pobieramy najnowszą paczkę oprogramowania i instalujemy.Jeśli otrzymamy komunikat o braku java runtime environment 7, to musimy pobrać odpowiednią wersję ze strony Java - wystarczy w Google wpisać "java runtime environment 7" i pobraną ze strony ORACLE paczkę Java runtime environment 7 zainstalować. Domyślne ustawienia pozwalają na uruchomienie większości plików bez problemu. Po instalacji zalecam ponowne uruchomienie komputera. Uruchamiamy usługę / program, w zakładce USTAWIENIA NAWIGACJI / UDOSTĘPNIANIA wskazujemy foldery udostępnione ze zdjęciami, filmami i muyzyką, ZAPISUJEMY i klikamy ZRESTARTUJ SERWER - włączona konsola zostanie wykryta. W konsoli PS3 w FILMACH, MUZYCE i ZDJĘCIACH znajdziemy dodatkowy folder PS3 MEDIA SERVER, gdzie znajdują się pliki. Co ciekawe możemy oglądać i odtwarzać pliki, które konsola by nie odtworzyła np. MKV bądź OGG. Pliki są w locie konwertowane i strumieniowane do konsoli możemy też włączyć różne wersje językowe oraz napisy, które należy umieścić w katalogu filmu w wersji SRT/ASS.

ZMIANA WIELKOŚCI CZCIONKI W PS3 MEDIA SERWER:

uruchamiamy panel zarządzania PS3 media server, przechodzimy do zakładki USTAWIENIA TRANSKODOWANIA, następnie z listy wybieramy MEncoder i w polu USTAWIENIA CZCIONKI DLA ASS: ROZMIAR CZCIONKI zmieniamy z 1.0 na 1.2

linux thumbosx thumbwin32 thumb